FAQ - Časté otázky

   Jak vložit e-knihu?

 • Sekce se nyní nově předělává a vylepšuje, zájemci o vydání knihy zatím prosím pište na zakaznickapodpora@makniha.cz

      Jak se nastavuje výše provize?

 • Podle počtu prodaných knih a známosti autora. Výše provize je pro většinu autorů stejná a to 50 procent z ceny knihy. Výše provize se autorovi zvyšuje, podle počtu prodaných knih, po pěti procentech . Za více jak 10 tisíc prodaných knih, má autor výši provize 99 procent.

      Kolik knih mohu vydat?

 • Neomezeně, avšak počet knih čekajících na vydání nesmí přesáhnout počet větší než-li 3 kusy.

      Na koho se mohu obrátit v případě potřeby?

 • Pokud potřebujete konzultace ohledně knihy, ceny, jejím obalu atd., stačí napsat na  facebookový profil Má kniha.cz do zpráv. Většinou do 3 pracovních dnů, dostanete svojí odpověď. Pokud nevlastníte facebookový účet, pište na email: zakaznickapodpora@makniha.cz . 

      Pomáháte autorům i ve vydání knihy v tištěné podobě?

 • Tato služba se u nás plánuje a v nejbližších dnech bude spuštěna. Nyní je možnost vydat tištěnou knihu po prodeji více jak 100 kusů elektronické knihy daného autora. Poté můžeme zahájit knižní vydání na náklady nakladatelství. 

      Proč je u některých knih minimální cena větší než 49 Kč?

 • Některá díla jsou buď natolik známá či mají svým obsahem takovou hodnotu, že minimální cena dané knihy je větší než 49 Kč. Snažíme se ovšem zachovat tento formát platby, kde si klient vybere cenu, kterou je ochoten za danou knihu zaplatit, a tudíž minimální cena nikdy nepřekročí částku 149 Kč. Jen u e-knih, které jsou přes jiného nakladatele, nežli Má kniha.cz se může stát, že minimální cena e-knihy dosáhne minimální ceny max. 199 Kč z důvodu toho, že hodnota e-knihy minimální cenu značně převyšuje. Takovou minimální cenu můžete ovšem vidět maximálně u 5 procent ze všech publikovaných e-knih, což by mělo zanechat možnost výběru pro všechny.

      Jaké jsou formáty e-knihy?

        V současné době jsou nejrozšířenější tři formáty e-knih

 • PDF – tento formát se zobrazuje na většině čtecích zařízení.
 • ePUB – formát používaný především ke stažení do čteček Sony Reader a Nook Reader.
 • MOBI – formát používaný především ke stažení do čteček Kindle.
 • Našim zákazníkům nabízíme maximální komfort, kdy zakoupením kterékoli e-knihy na www.makniha.cz, automaticky obdržíte e-knihu, kterou je možné prohlížet ve všech třech formátech (pdf, ePUB,MOBI), jakožto tři plně funkční soubory. Tyto soubory jsou plně kompatibilní se všemi spotřebiči, které jsou určené ke čtení e-knihy. ( mobil, čtečka, počítač, notebook atd.)

      Jak koupit knihu ?

 • Pokud jste přihlášení stačí kliknout na vybrat částku, kde si vyberete cenu za kterou jste ochotni knihu koupit. Po výběru částky si vyberete možnost platby a knihu zaplatíte. 
 • Pokud nejste přihlášení klikněte na vybrat částku, registrujete se (registrace je nutnost, jelikož všechny Vaše knihy jsou obsaženy v knihovně na Vašem účtu, nehledě nato, že díky registraci získáte mnoho výhod.), a dále postupujete stejně jako v předešlém případě.

      Jak stáhnout knihu ?

 • Po zaplacení knihy se Vám e-kniha zobrazí v sekci knihovna, která se nachází na Vašem účtě. Soubory jsou ve třech nejrozšířenějších souborech pro čtení e-knih (pdf, ePub, MOBI), tudíž si tyto soubory můžete stáhnout do všech zařízení ( čtečka, mobil, počítač ).