Informace pro autory

Jak vydat knihu ?

  • Pokud máte knihu stylisticky a obsahově v pořádku ( číslování stránek, obsah knihy, stylistika, řádkování atd.), klikněte na tlačítko Vydej knihu, kde se po přihlášení dostanete do sekce Váš účet. Zde kliknete na tlačítko Přidat knihu, vložíte knihu i s obalem a počkáte na vyřízení žádosti.
  • Pokud si myslíte, že by Vaše e-kniha potřebovala překontrolovat před odevzdáním, pošlete nám svoji e-knihu i s obalem na email: zakaznickapodpora@makniha.cz či napište na facebookové stránky Má kniha.cz, kde Vám obratem odepíšeme a poradíme v dalším postupu.

Kam dále kniha „putuje“ ?

  • E-kniha je dále publikována na našem serveru www.makniha.cz. Pokud je dílo velmi zdařilé a má všechny potřebné věci, publikuje se dále na serverech www.palmknihy.cz, www.martinus.cz, www.martinus.sk, www.rajknih.cz a www.knihcentrum.cz

Máte pohyblivou cenu, může si autor nastavit vlastní prodejní cenu?

  • Autor si může vybrat pouze minimální cenu za kterou se bude kniha prodávat a to v částkách 49 Kč, 74 Kč, 99 Kč, 124 Kč či 149 Kč. Větší částku autorovi nepovolíme z důvodu zachování možnosti výběru částky. Distribuované knihy se dále budou pohybovat v těchto částka bez DPH.

Pomáháte autorům i ve vydání knihy v tištěné podobě?

  • Bohužel tato služba u nás není zatím zavedena. Po prodeji více jak 1000 kusů elektronické knihy daného autora, můžeme ovšem zahájit knižní vydání na náklady nakladatelství. Rádi bychom tuto službu do budoucna zavedli, ale web je primárně určen, jako internetové nakladatelství, které prodává e-knihy.

Kolik musí mít kniha znaků, aby mohla být vydána?

  • Kniha musí obsahovat minimálně 10 000 znaků, aby mohla být vydána. Ve velmi vzácných příkladech jako jsou například: Ilustrace, tipy a rady na finanční gramotnost atd., může mít kniha méně než 10 000 znaků. Ve většině případů, ale požadujeme, aby kniha měla více jak 10 000 znaků.

Jaká je výše provize pro autora?

  • Výše provize pro autora se liší v závislosti na prodeji e-knihy. Pokud se e-kniha prodává přes distributora základní výše provize činí 35 procent. Pokud je e-kniha prodávána přes Má kniha.cz výše provize autora je 50 procent. Výše provize autora se zvedá, dle prodejnosti e-knihy. Pokud autor prodá přes 500 knih, výše provize je 55 procent, pokus přes 1000 knih, výše provize pro autora je 60 procent atd. Tento stejný motivační postup platí i na prodej e-knihy přes distributory. (Výše provize je snížena rabatem distributora+DPH). Začíná se na 45 procentech a dle prodeje e-knihy se provize zvedá. Limity pro zvednutí provize jsou 500, ( 50 procent pro autora ) 1000,  ( 55 procent ) 2000, ( 60 procent ) 5000  ( 65 procent ) a 10 000 prodaných kusů. Pokud nějaký autor dosáhne prodeje své e-knihy v rámci 10 000 ks a výše jeho provize činí 99 procent.

Jak je kniha zabezpečena proti pirátství?

  • Kniha je zabezpečena uživatelsky velmi přátelským sociálním DRM. Distribuované knihy jsou též chráněny sociálním DRM. Zejména je ovšem kniha chráněna i na veškerých úložných prostorách v ČR. Spolupracujeme s úložnými prostory, tudíž je dotyčný do měsíce odhalen a může s ním začít stíhání či vymáhání ušlého zisku.