Informace pro autory

Jak požádat o vydání knihy ?

  • Pokud máte knihu stylisticky a obsahově v pořádku ( číslování stránek, obsah knihy, stylistika, řádkování atd.), klikněte na tlačítko Vydat knihu a vyberte si, jestli chcete vydat pouze e-knihu či i tištěnou knihu. Až si vyberete, kliknete na požadované tlačítko, kde už vše děláte podle přiloženého návodu.
  • Pokud si myslíte, že by Vaše kniha potřebovala překontrolovat před odevzdáním, pošlete nám svoji knihu i s obalem na email: info@makniha.cz či napište na facebookové stránky Má kniha.cz, kde Vám obratem odepíšeme a poradíme v dalším postupu.

Kam dále kniha „putuje“ ?

  • Kniha je dále publikována na našem serveru www.makniha.cz. Pokud je dílo zdařilé a má všechny potřebné věci, publikuje se dále na serverech www.palmknihy.cz, www.martinus.cz, www.martinus.sk, www.ebux.cz. wwwkosmas.cz a www.knihcentrum.cz. Tištěná kniha se distribuuje do všech velkých knihkupectví (Kosmas, Knihcentrum, Megaknihy, Dobrovský, Neoluxor apod.).

Máte pohyblivou cenu, může si autor nastavit vlastní prodejní cenu?

  • U prodejů na serveru www.makniha.cz si autor může vybrat pouze minimální cenu za kterou se bude kniha prodávat a to v částkách 49 Kč, 74 Kč, 99 Kč, 124 Kč či149 Kč. V nákladově velkých věcech se samozřejmě minimální částka může zvětšit, ale jsou to pouze vyjímky. Větší částku autorovi nepovolíme z důvodu zachování možnosti výběru částky. Distribuované knihy se dále budou pohybovat v pevných cenách, které nastaví nakladatelství.

Pomáháte autorům i ve vydání knihy v tištěné podobě?

  • Ano. Tato služba je u nás zavedena formou crowdfundingu, kde si každý může zažádat o finanční pomoc na její vydání. Jelikož požadovanou částku k výběru dotujeme, částka k výběru zpravidla nepřesáhne 40 tisíc korun, a tak je velká šance, že se na vaši knihu vybere dostatečné množství peněz. Tento projekt se liší od většiny crowdfundingů tím, že se kniha může vydat i přesto, že se nevybere požadovaná částka. Stačí, aby se  objem vybraných peněz přibližoval požadované částce. Tištěné knihy bez crowdfundingu vydáváme automaticky pokud e-kniha daného autora přesáhne více jak 400 prodaných kusů. 

Kolik musí mít kniha znaků, aby mohla být vydána?

  • Kniha musí obsahovat minimálně 10 000 znaků, aby mohla být vydána. Ve velmi vzácných příkladech jako jsou například: Ilustrace, tipy a rady na finanční gramotnost atd., může mít kniha méně než 10 000 znaků. Ve většině případů, ale požadujeme, aby kniha měla více jak 10 000 znaků.

Jaká je výše provize pro autora?

  • Výše provize se liší v závilosti na druhu knihy. Pokud je to e-kniha, výše provize autora je zpravidla 50 procent. Výše provize autora se zvedá, dle prodejnosti e-knihy. Pokud autor prodá přes 500 e-knih, výše provize je 55 procent, pokus přes 1000 e-knih, výše provize pro autora je 60 procent atd. Tento stejný motivační postup platí i na prodej e-knihy přes distributory. (Výše provize je snížena rabatem distributora+DPH). Začíná se na  50 procentech a dle prodeje e-knihy se provize zvedá. Limity pro zvednutí provize jsou 500, ( 55 procent pro autora ) 1000,  ( 60 procent ) 2000, ( 65 procent ) 5000  ( 70 procent ) a 10 000 prodaných kusů. Pokud nějaký autor dosáhne prodeje své e-knihy v rámci 10 000 ks a výše jeho rabat činí 99 procent. Pokud se jedná o tištěnou knihu, výše rabatu se vždy řeší individuálně.

Jak je kniha zabezpečena proti pirátství?

  • Kniha je zabezpečena uživatelsky velmi přátelským sociálním DRM. Distribuované knihy jsou též chráněny sociálním DRM. Zejména je ovšem kniha chráněna i na veškerých úložných prostorách v ČR. Spolupracujeme s úložnými prostory a snažíme se tak, aby žádné z našich knih nebyly tímto způsobem zcizeny.